Op vertoon van een geldige CampingCard ACSI bij een 'CampingCard ACSI-camping' kunt u met twee personen overnachten voor slechts € 12, € 14 of € 16.
Het kan nog goedkoper. Enkele campings (20) hanteren een € 10 euro tarief. Deze campings ziet u in de zoekresultaten terug wanneer u alle tarieven heeft geselecteerd, maar ook wanneer u alleen € 12 euro heeft aangevinkt. U herkent ze direct aan het speciale € 10 euro logootje.
Een deelnemende camping hanteert één van deze vier tarieven. Eén ding is zeker: u betaalt in elk geval veel minder dan het laagste bedrag dat deze camping normaal in het laagseizoen berekent. De kortingen kunnen oplopen tot maar liefst 50% van de reguliere prijs voor een overnachting voor twee personen. Het geldende tarief wordt bij elke camping aangegeven in de CampingCard ACSI-gids en op deze website.
U kunt ook voordelig met uw kinderen of kleinkinderen (t/m 5 jaar) kamperen. Op de website en in de gids vindt u de 486 campings waar (maximaal) drie kinderen t/m 5 jaar inbegrepen zijn in het CampingCard ACSI-tarief! In de redactionele vermelding staat bij deze campings het volgende symbool:
Let op: als een camping dit symbool heeft, kan er wel toeristenbelasting gevraagd worden voor kinderen t/m 5 jaar, omdat de camping toeristenbelasting rechtstreeks aan de lokale overheid moet afstaan. Ook zaken als douchemuntjes zijn voor kinderen niet inbegrepen.
Voor alle duidelijkheid:
Alleen de 2301 campings uit de CampingCard ACSI-gids 2012 nemen deel aan CampingCard ACSI 2012. ACSI inspecteert jaarlijks 9600 campings en 2301 daarvan accepteren onze kortingskaart in het voor- en naseizoen van 2012.
Deelnemende campings bieden u op hun toerplaatsen het volgende voor het CampingCard-tarief:
• Een staanplaats*
• Verblijf van twee volwassenen
• Auto + caravan + voortent of auto + vouwwagen of auto + tent of kampeerauto met luifel
• Elektriciteit. Met uw CampingCard is een aansluiting van maximaal 6A inbegrepen. Stroomverbruik tot een maximum van 4 kWh per dag is bij de overnachtingsprijs inbegrepen. Wilt u een aansluiting met een hoger ampèrage, of verbruikt u meer dan 4 kWh, dan heeft de camping het recht om u bij te laten betalen tegen het tarief, dat op de camping geldt.
• Warme douches. Indien de camping gebruik maakt van douchemuntjes, dan heeft de CampingCard-houder recht op één douchemuntje per volwassene per dag**
• Het verblijf van 1 hond, wanneer honden op de camping toegestaan zijn. Voor een tweede hond (of meer), kan het dus zijn dat u moet bijbetalen
• BTW
* Sommige campings maken onderscheid tussen standaard- en luxe - of comfortplaatsen. Deze luxe of comfortplaatsen zijn doorgaans wat groter en voorzien van een eigen watertoevoer en -afvoer.
In de meeste gevallen zult u een standaard plaats toegewezen krijgen, maar het kan ook zijn dat u voor het CampingCard-tarief toch gebruik mag maken van zo’n duurdere staanplaats. De camping heeft het recht dit zelf te bepalen; u kunt NOOIT aanspraak maken op een luxe - of comfortplaats.
**De camping dient de CampingCard-houder in de gelegenheid te stellen om minimaal eenmaal per dag te kunnen douchen conform de CampingCard ACSI-voorwaarden. Daartoe heeft iedere CampingCard-houder recht op één douchemuntje per volwassene per dag. Hanteert een camping een ander ‘douche-systeem’, zoals bijvoorbeeld muntjes van vijftig cent, een sleutel of een sep-key, dan geldt bovenstaande, maar dient de kampeerder het douchen zelf in overleg met de camping te regelen. Het warme water bij de afwasbakken is niet bij de prijs inbegrepen.
Het volgende valt buiten het CampingCard-tarief:
• In een enkel geval moet u voor een comfortplaats, indien u die wenst, bijbetalen.
• Het verblijf van een derde volwassene of kinderen, mits de camping het goed vindt dat er op een kampeerplaats bestemd voor CampingCard-gebruikers meer dan twee personen staan. Echter, bij campings met het volgende symbool: 
zijn maximaal drie kinderen t/m 5 jaar inbegrepen in het CampingCard-tarief.
• Extra leveringen zoals voorzieningen die de camping tegen betaling biedt of verhuurt, zoals een tennisbaan, kunnen tegen het normaal geldende laagseizoentarief aan u doorberekend worden.
• Toeristenbelasting, milieuheffing, ecotax, afvalbijdrage of andere verplichtingen aan de lokale overheid. Omdat deze te zeer verschillen per land en per regio en omdat de camping deze bijdragen rechtstreeks aan de lokale overheid moet afstaan, zijn deze belastingen niet bij het CampingCard-tarief inbegrepen.
• Stroom, indien meer verbruikt wordt dan hierboven aangegeven. Zie ook ‘Maximaal beschikbare ampèrage van de elektrische aansluiting’ op pagina 9 (gids).
• Eventuele reserverings- en administratiekosten.
De drie tarieven die CampingCard ACSI hanteert zijn al voordelig, maar het kan nog goedkoper. Sommige campings geven een extra korting aan de kampeerder die wat langer dan één nachtje blijft.

Een voorbeeld: als u in de gids of op deze website bij een camping de vermelding ‘7=6’ vindt, betekent dat dat u voor een verblijf van 7 nachten slechts 6 keer het CampingCard-tarief betaalt. Een camping kan ook andere getallen hanteren dan de in het voorbeeld genoemde. Zolang de uitkomst maar is dat het voor u voordeliger wordt bij een wat langer verblijf.
Let op! Wanneer een camping een aantal van dit soort kortingen aanbiedt, heeft u slechts recht op 1 van deze aanbiedingen. Bijvoorbeeld: de aanbiedingen zijn 4=3, 7=6 en 14=12. U verblijft 13 nachten, dan heeft u eenmalig recht op de korting 7=6 en NIET op een aantal malen de aanbieding 4=3 of een combinatie van de twee aanbiedingen 4=3 en 7=6.